تاپیکو عزم جدی برای حل مشکلات شرکتهای زیرمجموعه خود دارد
1397/10/11
فرماندار ماهشهر:
تاپیکو عزم جدی برای حل مشکلات شرکتهای زیرمجموعه خود دارد
فرماندار ماهشهر با بیان اینکه تاپیکو عزم جدی برای حل مشکلات شرکتهای زیرمجموعه خود دارد، گفت: با حمایت تاپیکو، پتروشیمی فارابی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و با بهبود وضعیت، کارگران حقوق و مزایای خود را به موقع دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، محسن بیرانوند با اشاره به مشکلات کارگری پتروشیمی فارابی اظهار داشت: در نشستی که روز یکشنبه با مدیرعامل شرکت هلدینگ تاپیکو در ماهشهر داشتیم، مسائل و مشکلات کارگری پتروشیمی فارابی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس تصمیم اتخاذ شده مبنی بر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، کارگران پتروشیمی فارابی از امنیت شغلی برخوردار بوده و با دریافت حقوق و مزایای خود می‌توانند به فعالیت در این شرکت ادامه دهند.

فرماندار بندر ماهشهر مشکل اصلی پتروشیمی فارابی را مشکل نقدینگی عنوان کرد و گفت: پتروشیمی فارابی در چند سال اخیر به دلیل مشکل مالی با چالش مواجه شد و در مقطعی حتی توان پرداخت مزایای کارگران خود را نداشت و تولید این شرکت با رکورد شدید مواجه شده و کارخانه در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود که با حمایت تاپیکو خوشبختانه اینگونه نشد.

وی افزود: انتظار این است که سایر سهامداران پتروشیمی فارابی نیز به تعهدات خود در زمینه حل مشکلات کارگری، تولید، مواد اولیه و تأمین نقدینگی این شرکت عمل کنند.

بیرانوند اضافه کرد: مدیر عامل هلدینگ تاپیکو نیز در این نشست با ارائه راهکارهایی موثر، خواستار حمایت سایر سهامداران فارابی، یعنی شرکت پتروشیمی امیرکبیر شد چرا که حمایت مالی از این شرکت بر اساس میزان مشارکت موجب توسعه و پویایی آن خواهد شد.


اخبار برگزیده آرشيو
دوشنبه 1398/3/27 - 18 : 3