بانک اطلاعات نیروهای توانمند داخلی هلدینگ تاپیکو به منظور ارتقا به سطح مدیریت تدوین می‌شود
1397/10/15
با هدف جایگزین‌پروری و شناسایی نیروهای دارای صلاحیت؛
بانک اطلاعات نیروهای توانمند داخلی هلدینگ تاپیکو به منظور ارتقا به سطح مدیریت تدوین می‌شود
با عنایت به ابلاغ بخشنامه‌های مربوط به منع بکارگیری بازنشستگان در هیات مدیره شرکتهای زیرمجموعه تاپیکو، نامه مهم مدیرعامل تاپیکو به شرکتهای تابعه در خصوص شناسایی نیروهای مستعد برای ارتقا به سطح مدیریت در گروه تاپیکو ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی تاپیکو، مهندس محمود مخدومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، با ارسال نامه‌ای به شرکتهای تابعه این هلدینگ خواست تا فهرست افرادی که توانمندی و صلاحیت ارتقا به سطوح بالاتر مدیریتی و اجرایی را دارند جهت تدوین بانک اطلاعاتی متمرکز در اختیار منابع انسانی تاپیکو قرار دهند.
 
در این نامه تصریح شده است: هر شرکت می‌باید معادل یک درصد از تعداد پرسنل تمام وقت خود را تا سقف 8 نفر که دارای مدرک کارشناسی به بالا و حداقل 3 سال سابقه موثر کاری در هلدینگ هستند و نیز تحصیلات مرتبط با حوزه کاری تاپیکو دارند را تا 18 دی ماه به هلدینگ معرفی نمایند.
 
این افراد می‌باید در محدوده سنی 35 تا 52 سال باشند، حداقل 15 سال سابقه کاری با مدرک کارشناسی ارشد و 10 سال سابقه با مدرک کارشناسی داشته باشند، در مجموعه کاری خود دارای پست کارشناس ارشد به بالا بوده و در نظام‌های ارزیابی شرکتی دارای رتبه‌های بالا و قابل قبول باشند تا صلاحیت کاری آنها برای ارتقا احراز گردد.

اخبار برگزیده آرشيو
دوشنبه 1398/3/27 - 54 : 4