افزایش 6 برابری سود خالص مجتمع تولیدی نخ تایر صبا
1398/2/29
در مجمع عمومی سالانه عنوان شد:
افزایش 6 برابری سود خالص مجتمع تولیدی نخ تایر صبا
سود خالص شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) با رشدی 6 برابری، از 11 میلیارد تومان در سال 96 به بیش از 63 میلیارد تومان در سال 97 افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی تاپیکو، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) از شرکتهای زیرمجموعه تاپیکو، هفته گذشته در محل این شرکت برگزار شد و گزارش هیات مدیره این شرکت در اختیار سهامداران قرار گرفت.
 
بر اساس این گزارش، شرکت تولیدی نخ تایر صبا موفق شد در سال مالی منتهی به 29/12/97 با حدود 4 برابر رشد، به سود عملیاتی بیش از 81 میلیارد تومان دست یابد. این در حالی است که این شرکت در بازه زمانی مشابه سال قبل 22 میلیارد تومان سود عملیاتی محقق کرده بود.
 
این شرکت موفق شد برای نخستین بار از زمان تأسیس، در مجمع عمومی خود 40 میلیارد تومان سود بین سهامداران تقسیم نماید.
 
از دیگر دستاوردهای ارزشمند شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک در سال مالی گذشته، تعیین تکلیف بدهی به بانک ملی پس از 12 سال و رفع تملیک این بانک از دارایی‌های شرکت بود که در این راستا مقرر شد بدهی معوق به بانک ملی در اقساط طولانی مدت با نرخ 18 درصد و بدون شناسایی بهره بر سودهای قبلی تقسیط شده و پرداخت گردد.
 
کاهش درصد ضایعات تولید از 3/5 درصد به 8/2 درصد از دیگر اقدامات سال گذشته بود که در نتیجه اصلاح فرایندهای تولید و بازنگری در شیوه‌های تولید نخ تایر صورت پذیرفت.
 
این شرکت در برنامه سال 98 خود تولید منجید و چیفر را در دستور کار دارد که گام مهمی در افزایش سودآوری شرکت خواهد بود.
 
شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) با ماموریت تولید منسوج استخوانبندی تایر از جنس نایلون 6 و 6،6 برای کلیه تایرهای سواری و باری، بزرگترین تولیدکننده این محصولات استراتژیک در منطقه بوده و تنها کارخانه‌ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارا می‌باشد. این مجتمع 86 درصد سهم بازار نخ تایر در کشور را در دست دارد و مواد اولیه تولید تایر در اکثر کارخانه‌های تایر سازی کشور را تأمین می‌نماید.
 
 

اخبار برگزیده آرشيو
سه شنبه 1398/7/2 - 12 : 12