سود 280 درصدی سهام پتروشیمی غدیر برای سهامدارانش
1398/3/25
سود 280 درصدی سهام پتروشیمی غدیر برای سهامدارانش
اولین مجمع عمومی سالانه ی پتروشیمی غدیر در حالی برگزار شد که این شرکت در سال 1397 بالغ بر {یک هزار و 121 میلیارد ریال سود خالص} کسب نموده و شاهد رشد سودآوری 537 درصدی نسبت به سال 96 می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی تاپیکو؛ به نقل از روابط عمومی پتروشمی غدیر، مهندس وحید نام نیک مدیر عامل در آغاز این مجمع که با حضور کم سابقه ی  80/2 درصد سهامداران برگزار شد؛ عنوان کرد: این پیشرفت ها ثمره ی دلسوزی و سختکوشی پرسنلی ست که امروز در گرمای طاقت فرسای بیش از 50 درجه در حال تلاش برای تولید و پیشرفت شرکت هستند.

ایشان در بخش دیگر سخنانش از خدمات و زحمات مدیران عامل پیشین غدیر تقدیر و تشکر نمود.

نام نیک سهم ظرفیت اسمی تولید pvc غدیر را در خاورمیانه 9 درصد و در ایران 16 درصد مطرح کرد و گفت که البته سهم پتروشیمی غدیر در تولید داخلی PVC  بیست درصد می باشد و دارای  بالاترین کیفیت داخلی ست.

مدیرعامل غدیر در خصوص صادرات گفت: کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هندوستان، حوزه ی CIS و ترکیه از بازارهای اصلی هدف شرکت می باشد که در سال 97 ضمن حفظ سهم بازار داخلی با رصد به موقع و بازاریابی مناسب موفق به صادرات محصول به کشورهای آفریقایی و قطر شدیم.

نام نیک در بخش دیگری از سخنانش به رشد 280 درصدی سهام غدیر از زمان عرضه و کسب 23 درصد سهام شناور اشاره کرد.

نام نیک، با اشاره به اعمال تحریم ها و دشواری تامین مواد اولیه از کشورهای خارجی؛ بومی سازی تامین کاتالیست EHP توسط شرکت تولید کننده ی داخلی را یکی از دستآوردهای مهم غدیر در سال 97 دانست.

بومی سازی ماده ی شیمیایی terminator    پایان دهنده ی واکنش دیگر فعالیت پتروشیمی غدیر بود که با همکاری تولید کننده ی داخلی پس از 2 سال تعامل فنی و آزمایشگاهی به ثمر نشست و از سوی سایر تولید کنندگان داخلی PVC نیز مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است.

پتروشیمی غدیر در گامی بلند 25 تن کاتالیست oxy (اکسی کلریناسیون) خریداری و به عنوان پشتوانه ی کاتالیست موجود در رآکتور؛ در انبار ذخیره نموده است. این اقدام موجب آن شده است که تا چندین سال آینده این شرکت هیچ محدودیت و مشکلی در زمینه ی تامین کاتالیست و مواد شیمیایی نداشته باشد.

در پایان اولین مجمع سالیانه ی این شرکت؛ پیشنهاد تقسیم 80 درصدی سود سال 97 میان سهامداران مطرح و با موافقت و رضایت ایشان مواجه گردید. به این ترتیب سهامداران غدیر به ازای هر سهم خود در سال مالی منتهی به 29 اسفند 97 مبلغ 700 ریال سود سهام دریافت کردند.


يکشنبه 1398/6/24 - 54 : 10