رشد چشمگیر سودآوری شرکت محصولات کاغذی لطیف
1398/3/28
در مجمع عمومی مطرح شد:
رشد چشمگیر سودآوری شرکت محصولات کاغذی لطیف
شرکت محصولات کاغذی لطیف برای اولین بار از تاریخ تاسیس به سود خالص 463 میلیارد ریالی دست یافت. عملکرد مناسب شرکت در سال مالی گذشته، ضمن جبران زیان انباشته 297 میلیارد ریالی منجر به دستیابی به سود انباشته 165 میلیارد ریالی شد.

 

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت محصولات کاغذی لطیف روز دوشنبه 20 خرداد ماه در سالن کنفرانس تاپیکو برگزار و صورتهای مالی منتهی به اسفند 97 این شرکت در جمع سهامداران تشریح شد.

 

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، شرکت محصولات کاغذی لطیف تا پایان سال 96، حدود 297 میلیارد ریال زیان انباشته داشته که با هدایت اعضای هیات مدیره جدید، این شرکت توانست از نقاط بحرانی عملکرد خود خلاصی یافته و با ایجاد ساختارهای جدید در تمامی اجزای شرکت بر اکثر مشکلات فائق آمده و به سود 463 میلیارد ریالی دست یابد.

شرکت محصولات کاغذی لطیف در سال 97 با تحقق برنامه تولید خود، از محل فروش داخلی و صادراتی حدود 19 هزار تن تیشو و سایر محصولات بهداشتی بیش از 1836 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که علاوه بر خروج از زیان انباشته، منجر به 165 میلیارد ریال سود انباشته شد.

یکی از علل موفقیت‌های لطیف همسو با سیاست­های مدیریتی جدید، افزایش حد تجدید سفارش خرید مواد اولیه از بابت نگهداشت موجودی انتهای دوره می باشد، این سیاست به منظور حفظ توان رقابتی در قبال تامین کنندگان مواد اولیه است که در این خصوص مجوزهای لازم از مراجع ذیربط اخذ شده است.

بر اساس این گزارش یکی از برنامه‌های سال آتی شرکت، یکپارچه‌سازی ساختار لطیف و حریر خوزستان است که این اقدام سهم بسزایی در مدیریت بازار دارد و از آنجا که مصرف‌کنندگان تیشو جهت تامین نیازهای خود عموما از هر دو محصول ویرجین و بازیافت استفاده می‌کنند، باعث جلوگیری از کاهش قیمتها در بازار خواهد شد.

همچنین از دستآوردهای دیگر این شرکت مختومه شدن پرونده های مالیات بر ارزش افزوده باقی مانده از سال 94 است.

لینک کوتاه مطلب :
http://tappico.com/46?articleId=4713

شنبه 1398/9/2 - 10 : 2