پنج شنبه 1398/8/30 - 58 : 20

شرکت پتروشیمی غدیر

صنعت : گروه صنایع پتروشیمی
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : شهرك غرب، خيابان دادمان، خيابان فخارمقدم، پلاك 4،ساختمان آريو برزن
تلفن : 88571241-021
محصولات
PVC
% 12
سهم تولید در کشور
شرکت پتروشیمی غدیر
معرفی شرکت

این شرکت در زمینی به مساحت 15 هکتار در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در سال 1381 تأسیس شده و در دی‌ماه سال 1388 به بهره‌برداری رسیده است. نام محصول تولیدی آن وینیل کلراید مونومر (VCM) با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار تن و پلی ونیل کلراید (PVC) با ظرفیت تولید سالانه 120 هزار تن در سال است که در ساخت انواع لوله‌ها، شیلنگ‌ها، عایق‌های الکتریکی، چارچوب درب و پنجره، کابینت و صنایع خودروسازی و ... کاربرد دارد.

شرکت بازرگانی فرآورد كارون جنوب درتاریخ 15 شهریور 1378 به صورت شركت سهامی خاص تأسیس شد و با شماره 155696 در مورخ 21 مهر 1378 در اداره ثبت شركت‌ها و مالكیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

به  موجب تصمیمات متخذه در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 25 مرداد 1379 نام شركت از بازرگانی فرآورد كارون جنوب به شركت فرآورد كارون جنوب تغییر یافت و متعاقب آن با توجه به موضوع فعالیت شركت و به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 13 آذر 1380 نام شركت به شركت پتروشیمی غدیر تغییر کرد و از بهمن سال 1388 تولید آزمایشی را آغاز کرده و تولید اصلی آن از آغاز سال 1389 آغاز شده است.


هم‌اکنون شركت پتروشیمی غدیر از شركت‌های فرعی شركت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) است. مركز اصلی شركت در تهران و كارخانه شركت (محل اجرای طرح) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) واقع است. تولید و عرضه پلی ونیل کلراید (PVC) با رعایت استانداردهای کیفی و زیست محیطی در بازارهای داخلی و خارجی با هدف ارزش افزایی برای سهامداران مهم ترین مأموریت پتروشیمی غدیر به شمار می رود.


یكی از مهمترین خواص مكانیكی پلیمرها استحكام كششی است كه در واقع ماكزیمم تنش در واحد سطح مقطع نمونه در حال كشش از دو انتها است كه سبب شكست نمونه می‌شود. در میان انواع پلیمرها، پلی ونیل کلراید (PVC)  كمترین وابستگی را به مشتقات هیدروكربنی دارد و بیش از 57 درصد تركیب آن را كلر تشكیل می‌دهد كه این ماده به فراوانی از نمك حاصه از آب دریا استحصال می‌شود.

پرمصرف بودن و ارزرش افزوده بالای تولید پی.وی.سی آن را به یک محصول ویژه تبدیل کرده است که راهبران پتروشیمی غدیر نیز با در نظر داشتن این ویژگی‌ها، افزایش تولید کیفی این محصول را در دستور کار خود دارند.

 

مأموریت و چشم انداز  
تولید و عرضه پلی ونیل کلراید (PVC) با رعایت استانداردهای کیفی و زیست محیطی در بازارهای داخلی و خارجی با هدف ارزش افزایی برای سهامداران مأموریت اصلی شرکت پتروشیمی غدیر به شمار می‌رود. همچنین در چشم‌انداز این شرکت، سرآمدی و  پیشتازی در تولید و عرضه پلی ونیل کلراید (PVC)  در کشورهای منطقه، تعریف شده است.

 

استراتژی‌ها

 •    دستیابی به ظرفیت اسمی و استمرار تولید
 •    توسعه توان مالی و اقتصادی
 •    توسعه بازار های داخلی و خارجی
 •   مدیریت بهره‌وری به‌منظور استفاده بهینه از منابع شرکت
 •    توسعه و تقویت مدیریت منابع انسانی
 •    توسعه فن‌آوری و اطلاعات

 

  اهداف کلان

 •    تداوم عرضه
 •    مدیریت هزینه ها
 •    برطرف  تنگناهای تولید
 •    ارتقاء سیستم نگهداری و تعمیرات
 •    ارتقاء رضایتمندی مشتریان
 •    ارتقاء توانمندی فن آوری و اطلاعات

 

 

 

مکان نمای دفتر تهران :
شهرك غرب، خيابان دادمان، خيابان فخارمقدم، پلاك 4،ساختمان آريو برزن