شنبه 1398/9/2 - 3 : 3

شرکت نفت پاسارگاد

صنعت : گروه صنایع نفت و گاز
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه ساحل 2، پلاک 3
تلفن : 23036-021
محصولات
قير
% 34
سهم تولید در کشور
شرکت نفت پاسارگاد
معرفی شرکت

تأكید بر كاهش تصدی‏گری دولت، بهسازی و تصحیح نظام اداری و تنظیم مجدد فضای رقابتی، حصول بیشتر كارآئی اقتصادی و اجتماعی، تعادل بین فعالیت های دولت و سایر بخش های اقتصادی در قوانین برنامه توسعه سوم و چهارم شرایطی را فراهم نمود كه هیأت وزیران واگذاری كارخانه های قیرسازی متعلق به شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‏‌های نفتی ایران را مورد تصویب قرار دهند. بر این اساس كارخانجات قیرسازی متعلق به شركت‌های پالایشی واقع در پالایشگاه‌‏های تهران، شازند اراك، آبادان، تبریز، شیراز و بندرعباس به سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی كشوری واگذار شد. در اجرای این تصمیم‏، سازمان‏های مذكور متفقاً شرکت نفت پاسارگاد را با هدف اداره و بهره ‏برداری از شش واحد قیرسازی پالایشگاه‌های فوق الذكر تاسیس نموده و این شرکت در تاریخ هجدهم تیرماه 1382 به عنوان شریک تجاری پالایشگاه‌های ایران در اداره ثبت شركت‏ها و مالكیتهای صنعتی تهران به ثبت رسید.

شخصیت حقوقی شرکت در حال حاضر به صورت سهامی عام بوده و از اسفندماه سال1391، سهام آن در فرابورس عرضه گردیده است.
هدف شرکت نفت پاسارگاد سهیم شدن در ارتقاء زندگی مردم با مشارکت در توسعه و بهسازی راه‌ها و تامین مصارف صنعتی از طریق فرآورده‌های قیر است كه شرکت نفت پاسارگاد برای نیل به این منظور با داشتن کارکنانی معتقد به ارزش‌های انسانی، توانمند و با انگیزه سازمانی، پویا و نوآور، یادگیرنده و مشتری مدار، تمامی مسئولیت‌های اجتماعی خود را می‌پذیرد.

شرکت نفت پاسارگاد از آنجا که سازمانی مشتری‌مدار است، تمامی حقوق ذی‌نفعان خود را رعایت کرده و به تمامی افراد شاغل در زنجیره تولید، حمل و مصرف فرآورده‌های قیری ارج نهاده و در تعالی جایگاه، قابلیت‌ها و سطح رفاه آنان می‌کوشد.

 شرکت نفت پاسارگاد در راستای اهداف عالیه، استراتژیک و تحقق ماموریت شرکت و به خصوص رعایت حقوق تمامی ذینفعان و نیز به منظور ایجاد بستری مناسب جهت آبادانی، اشتغال، بهبود وضعیت جاده‌ها، ساخت و ساز راه‌های روستایی و از طریق کمک به تامین قیر مورد نیاز در جهت اجرای سریع پروژه‌های عمرانی در دست اقدام ادارات و سازمان‌های ذیربط و برنامه‌ریزی مناسب و نیاز پروژه‌های عمرانی آتی و همچنین شرکت‌های تولیدی آسفالت، عایق و متقاضیان مظروف کار و تغلیظ کار در جهت تحقق مسئولیت اجتماعی خود گام برداشته است.

شرکت نفت پاسارگاد، همچنین علاوه بر ارتقاء کمی تامین قیر  کشور، با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری با موسسات پژوهشی و مراکز علمی نسبت به ارتقاء کیفی قیر مورد نیاز پروژه‌های عمرانی فعالیت‌های عمده‌ای صورت داده است که برخی از آنها عبارتند از:
پهنه‌بندی آب و هوایی کشور جهت تامین نیاز هر منطقه منطبق با شرایط محیطی (تولید قیرهای PG)

 

معرفی محصولات

 

  • قیر مظروف و فله با گریدهای 70/60 - 100/85 - 50/40 - 120/100 - 15/90
  • قیر 250 MC
  • قیر امولوسیون
  • قیر  پلیمری
  •  بیتوپک
  • قیر بیتو پلاست
مکان نمای دفتر تهران :
سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه ساحل 2، پلاک 3