پنج شنبه 1398/8/30 - 11 : 19

شرکت سرمایه‌ گذاری و توسعه صنایع لاستیک

صنعت : گروه صنایع تایر و لاستیک
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : خ شهید بهشتی - خیابان پاکستان نبش خيابان نيريزي - پلاك 320- طبقه سوم
تلفن : 88754120 - 88754099 - 88754068
محصولات
هیچ تولیدی تا کنون برای این شرکت ثبت نشده است.
شرکت سرمایه‌ گذاری و توسعه صنایع لاستیک
معرفی شرکت

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک با مسئولیت محدود در تاریخ 3/7/1375 دایر و در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید و در تاریخ 30/6/1376 به بخش خصوصی پیوست. دفتر مرکزی شرکت در شهر تهران واقع بوده و کارخانه آن با نام مجتمع تولیدی نخ تایر صبا به مساحتی حدود 400 هزار متر مربع در کیلومتر 15 آزاد راه زنجان- تهران مستقر می باشد.


مجتمع نخ تایر صبا با ماموریت تولید منسوج استخوانبندی تایر از جنس نایلون 6 و 6،6 برای کلیه تایرهای سواری و باری، بزرگترین تولید کننده این محصولات در منطقه بوده و تنها کارخانه ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارا می باشد. همچنین در کنار محصول اصلی یاد شده، محصولات جانبی از قبیل نخ تور ماهیگیری(FNY)، نخ پایه تایر(BTY) و چیپس نیز در سبد تولیدات این مجتمع قرار دارد.

 مأموریت اصلی شرکت تولیدی نخ تایر صبا تولید انواع منسوجات استخوان بندی مورد نیاز صنعت تایر در کلاس جهانی و برای بازارهای داخلی و منطقه ای است. این شرکت در کنار مأموریت اصلی خود با استفاده از ظرفیت های موجود و فرصت های بازار، به تولید سایر نخ های صنعتی مبادرت می کند. هدف ما این است که به مشتریان - کارکنان - سهامداران و جامعه ای که در آنها به فعالیت مشغول هستیم در دوره های بلند مدت عالی ترین منافع اقتصادی را ارائه نماییم. ما این کار را برای افزایش اعتبار شرکت انجام می دهیم. جهت رسیدن به اهداف شرکت از فنآوری های نوین و همچنین بهره مندی از کارکنانی جوان - خلاق - مستعد و متعهد به عنوان سرمایه های اصلی سازمان بهره مند هستیم.

معرفی محصولات

چیپس نایلون، یارن نایلون، نخ تور ماهیگیری، گریج نایلون، گریج نایلون، گریج پلی استر، فابریک نایلون، فابریک نایلون، فابریک پلی استر، ژئوتکستایل، چیفر، منجید تسمه نقاله و  پیپرتیوب، از محصولات تولیدی شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک به شمار می‌رود. نمك نایلون ماده اولیه اصلی ما می باشد كه طی یك پلیمریزاسیون تراكمی دو مرحله ای به چیپس پلی آمید 66 با گرانروی بالا تبدیل می شود. خط تولید ما مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم كنترل DCS است، كه اتوماسیون بسیار بالا و ویژگیهای فنی، ما را نسبت به تولید محصولی با بالاترین كیفیت مطمئن می سازد.

فرآیند تولید نخ تایر (ریسندگی)
برای تولید نخ های یکسره نایلون 66 و 6، چیپس پلیمر در اكسترودر ذوب شده و به درون یك سیستم لوله ای توزیع كننده كه طراحی خاصی دارد، تغذیه می شود. طراحی خاص این سیستم موجب می شود پلیمر مذاب در هریك از رشته سازها زمان اقامت مساوی داشته باشد و این قابلیت، یكسان بودن خواص فیزیكی – مكانیكی تارها، و در نتیجه محصول نهایی را به همراه دارد.

 

فرآیند تولید نخ تایر (تاب)
در دولا تابی مستقیم، تولید نخ کورد در یک مرحله با تابیدن نخ داخلی (Spindle) به دور نخ خارجی (Creel) صورت می پذیرد. نخ کورد تولیدی ماشین های تاب دارای تاب زنده نبوده و به دلیل مکانیزم استفاده شده آمادگی مصرف را دارد. به منظور دستیابی به بالاترین معیارها و الزامات كیفی نخ تایر خصوصاً مقاومت كششی، تنظیم تاب(twist) و درصد ازدیاد طول (Elongation) نظام تضمین كیفیت ویژه ای در این ماشین ادغام شده است كه كیفیت مطلوب نخ را تامین می نماید. جهت تاب را می توان S یا Z قرار داد.


 مجتمع تولیدی نخ تایر صبا قادر به تولید و تامین انواع نخهای صنعتی با كیفیت بالا از جمله نخهای مورد نیاز برای تولید تورهای ماهیگیری می باشد. در این رابطه، محصولات مجتمع موارد زیر را شامل می شود: نخ پایه BTY با دنیرهای مختلف از 630 تا 1890 نخ چند لا شامل تمام نخهای مورد مصرف صنایع با تعدادی لای مختلف از جمله 9 - 12 - 15 - 18 - 24 - 27 - 30 - 33 - 36 - 39 - 42 - 54 ... خواص مكانیكی و فیزیكی محصولات از جمله بار(Load)، دانسیته، ازدیاد طول، رنگ پذیری، جمع شوندگی، Rtex و غیره، در بهترین شرایط و مطابق با استانداردهای بین المللی كیفیت می باشد. محصولات نایلون 6 و 6،6 هر دو با بسته بندی های عادی و مناسب صادرات بر اساس روشهای استاندارد صنعت و انتخاب مشتریان عرضه می شوند.

 

فرآیند تولید نخ تایر (بافت)
پارچه نخ تایر منسوجی ساده است كه تار آن را نخهای تابیده شده و پود آن را نخ پنبه ای تشكیل می دهد. جزء تعیین كننده در كیفیت و عملكرد پارچه تایر، نخهای با استحكام بالای بكار گرفته شده در تار آن می باشد و نقش پودهای پنبه ای فقط ثابت نگه داشتن وضعیت تارها در فرآیندهای تایر سازی است.

 

فرآیند تولید نخ تایر (دیپ کردن و تثبیت حرارتی)
با عبور پارچه تایر از حمام محتوی محلول دیپ، لایه ای از چسب RFL روی آن قرار می گیرد. پارچه با عبور از دو منطقه حرارتی خشک می شود. در سومین منطقه حرارتی پارچه به صورت گرم تحت كشش قرار می گیرد و در چهارمین منطقه حرارتی به پارچه فرصت استراحت داده می شود تا وضعیت ثابت و پایدار خود را بدست آور