پنج شنبه 1398/8/30 - 30 : 20

شرکت صنایع کاغذسازی کاوه

صنعت : گروه صنایع سلولوزی
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : تهران، هفت تیر، خیابان شهید لطفی، پلاک 11
تلفن : 88830585 - 88820864
فکس : +98(864)864 - 2343008
محصولات
هیچ تولیدی تا کنون برای این شرکت ثبت نشده است.
شرکت صنایع کاغذسازی کاوه
آخرین اخبار شرکت صنایع کاغذسازی کاوه
خبری یافت نشد
معرفی شرکت

شركت صنایع كاغذسازی وداد در تاریخ 17 فروردین 1367 با شماره 69332 در اداره ثبت شركت‌ها و مالكیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 13 تیر1369 نام شركت به شركت صنایع كاغذسازی كاوه (سهامی خاص) تغییر یافت و موضوع در آگهی در روزنامه رسمی شماره 13232 مورخ 20 مرداد 1369 درج شده است.


در تاریخ 18 دی 1375 بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده، شخصیت حقوقی شركت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل یافته است در تاریخ 24 بهمن 1375 شركت صنایع كاغذسازی كاوه در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و پس از طی مراحل پذیرش در تاریخ 21 اردیبهشت 1376 نام شركت به عنوان دویست و پنجاه و چهارمین شركت پذیرفته شده در فهرست نرخ‌های سازمان بورس اوراق بهادار تهران در گروه كاغذ و محصولات كاغذی درج شده است و در پاییز همان سال سهام بانك صنعت و معدن به سازمان تامین اجتماعی انتقال یافت.

این شرکت توانسته است با ایجاد شرایط مناسب کنترلی در خصوص کیفیت محصول و بکارگیری تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و کامل محصولات خود را در بازار با کیفیتی مناسب عرضه کرده و ضمن کسب رضایت مشتریان خود با ارائه محصولات قابل رقابت، حضوری فعال در بازارهای منطقه‌ای داشته و بخش قابل توجهی از محصولات خود را صادر می‌کند.


این شرکت به عنوان یکی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده کاغذ بازیافتی مورد نیاز صنایع بسته بندی در بازارهای داخلی و خارجی ، بر آن است تا با استفاده از فن آوری متناسب و توسعه منابع انسانی و با محور مشتری مداری نسبت به تنوع و توسعه توان کمی و کیفی تولید و افزایش سهم بازار بویژه بازارهای خارجی در جهت تامین منافع ذینفعان اقدام کند. این شرکت در جهت احترام به حقوق جامعه همواره خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات ملی، خصوصاً مسایل زیست محیطی می‌داند.


فعالیتهای اصلی شركت بر اساس ماده 3 اساسنامه عبارتست از تولید انواع كاغذ و مقوا و سایر تولیدات و فرآورده‌های جنبی، تامین و ایجاد واحدهای تولیدی مربوطه، وارد كردن كلیه ماشین‌آلات ، دستگاهها و تجهیزات لازم و مواد اولیه مورد نیاز و واردات و صادرات در زمینه تولیدات فوق‌الذكر .

ارزش‌های شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه
شرکت ما برای تحقق مأموریت، چشم انداز و اهداف استراتژیک خود بر ارزش های زیر تأکید می‌کند:

  احترام به باورهای دینی و ملی جامعه
  حفظ کرامت انسانی
  احترام به خواسته‌ها و انتظارت مشتریان، کارکنان و سایر ذینفعان
  تقویت وجدان کاری ، مسئولیت‌پذیری ، صداقت در رفتار و امانتداری
  عدالت محوری و شایسته سالاری
  کارگروهی و مشارکت کارکنان
  سلامت و نشاط کارکنان
  قانون مداری و پایبندی به تعهدات
  مدیریت دانش ، انتقال تجربیات و یاد گیری مستمری
  خلاقیت و نوآوری

 

  چشم انداز

  ورود به بازار محصولات جدید
  ارتقای جایگاه شرکت در بازار داخلی
  چشم انداز شرکت صنایع کاغذسازی کاوه
  همواره جزء 10 تولیدکننده برتر صنایع کاغذسازی کشور
  کسب رتبه سوم کشور در صادرات کاغذ بسته بندی

 

 

معرفی محصولات

انواع کاغذ

 

امروزه بیش از ۳۰۰۰ نوع کاغذ مختلف، برای مصارف گوناگون، در بازار وجود دارد. ولی در صنعت کاغذسازی انواع کاغذ را به چهار گروه تقسیم می کنند:

الف) کاغذ و مقوای گرافیکی

ب) انواع مقوای بسته بندی

ج) کاغذهای بهداشتی

د) کاغذهای صنعتی برای مصارف الکترونیکی

مصرف کننده کاغذ نیز معمولاً انواع کاغذ را نسبت به مورد استفاده آن به انواع مختلف تقسیم ونام گذاری می کند : کاغذ تحریر، کاغذ روزنامه ، کاغذ بایپل ، مقوای جلد، کاغذ کتاب و کاغذ پاکت، بعضی از انواع کاغذهای معمولی می باشند. بطور کلی انواع کاغذهای مورد استفاده در صنعت چاپ به شرح زیر می باشند:

كاغذ قهوه اي (شرنز )

اين نوع کاغذ در لايه هاي داخلی کارتن مورد استفاده قرار مي گيرد و این کاغذ در پاره ای از خصوصیات مانند مقاومت در برابر رطوبت و یا مقاومت های ذاتی الیاف با کاغذ تست لاينر مشترک است ولی نیاز به صافی مناسب برای چاپ و یا اندود شدن با الیاف رنگبری شده جهت سفید کردن برای چاپ و غیره را ندارند.این کاغذها می‌توانند از 100% الیاف بازیافتی ساخته شوند ولی از نظر بهداشتی باید در رتبه قابل قبولی باشند چرا که ممکن است در بعضی از موارد، در تماس با محصولات خوراکی موجب ایجاد بوی بد شده و عطر نامطبوعی در این مواد شوند. کاغذهای مورد استفاده در لایه های میانی کارتن های پنج لایه و هفت لایه نیز از همین نوعند که در این موارد فقط نقش اتصال دهنده و حجیم کننده را دارند. عمده کارخانه های کاغذ داخل این کاغذ را برای مصارف کارتن سازی تولید می‌کنند.

کاغذ چاپ و تحریر

آن چه در ایران به نام کاغذ تحریر شناخته می شود در طبقه بندی بین المللی کاغذها کاغذ تحریر و چاپ writing and printing paper  نامیده می شود و انواع مختلف دارد. این کاغذ به دو صورت پوشش دار یا اندوده شده (Coated) و بدون پوشش یا اندود نشده (Uncoated) عرضه می شود. آنچه در ایران کاغذ تحریر نامیده می شود معمولا بدون پوشش است و به گونه ای است که می توان با جوهر روی هر دو طرف آن نوشت بدون این که مرکب به سمت دیگر کاغذ نفوذ کرده و یا نشت کند.

 

انواع سایز و گرماژ چاپ و تحریر:

این نوع کاغذ در سایزهای 100*70،  90*60 و گراماژهای 50 ،55، 60، 65، 70، 75، 80، 100، 120 GSM ارائه می شود.

 

کاغذ و مقوای گلاسه

کاغذ چاپ دارای پوشش دورو با کیفیت بالا و کمی سنگین و با سطحی صاف و هموار را کاغذ گلاسه می نامند. تکثیر تصاویر تک رنگ و چند رنگ با کیفیت خوب نیاز به کاغذی دارد که سطح آن یکدست و صاف باشد و بصورت یکنواخت جوهر جذب سطح آن شود. کاغذ گلاسه در این مورد مناسبترین می باشد.

مقوای پشت طوسی و سفید

مقوای پشت طوسی مقوایی است با گرم های متنوع که یک طرف آن سفید است. از این نوع مقوا در چاپ جعبه و بسته بندی های مختلف استفاده می شود. مقوای پشت طوسی یا دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه می شود و بطور طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده می شود.

 

کاغذ کرافت

کاغذی با مقاومت بالا که از سولفات خمیر پالپ تهیه می شود. کاغذهای کرافت بسیار متنوعند مانند کاغذهای کرافتی که سفید نشده که برای بسته بندی استفاده می شوند تا کاغذهای کرافت سفید شده که برای تهیه کاغذهایی که پیوستگی بافت آن قوی است.

این نوع کاغذ معمولا با رنگ قهوه ای یا با رنگ سفید تولید می شود و با دوام می باشد و عموما برای بسته بندی جعبه، کارتن، پاکت (کرافت) بکار می رود گرماژ و وزن این کاغذ بسیار متنوع است بطوری که از ترکیب آنها در تولید ورق و کارتن امکان تولید بیش از یکصد نوع ترکیب در ورق های 3 لایه و 5 لایه میسر می گردد و به صورت کاغذ کرافت، مقوای کرافت و مقوای زبر یا خشن کرافت می باشد.

 

موارد مصرف کاغذ کرافت:

این نوع کاغذ مورد استفاده کارخانجات تولید ورق کارتن، تولیدکنندگان پاکت سیمان و همچنین تولید ساک های کاغذی است.

 

کاغذ فلوتینگ

فلوتینگ به کاغذی اطلاق میشود که در لایه میانی ورق کارتن به صورت کنگره ای یا موج دار استفاده می شود. نقش این لایه، ضربه گیری و تحمل فشارهای فیزیکی و استاتیکی وارد شده به کارتن است. بنابراین استحکام این نوع کاغذ، نقشی کلیدی در کیفیت کارتن تولیدی دارد.

کاغذ فلوتینگ که به آن کاغذ کنگره ای هم گفته می شود ، در ایران توسط کارخانجات متعددی تولید می گردد و واردات آن تقریبا صفر می باشد.

در ایران فقط کارخانه چوب و کاغذ مازندران است که تولید آن را با روش خاص خمیر مرسوم به فرآیند نیمه شیمیایی سولفیت خنثی از مخلوط گونه های چوبی را به عهده دارد.

کاغذ فلوتینگ در صنعت ورق کارتن از جایگاه خاصی برخوردار است و در حقیقت وظیفه اصلی تحمل بار و ضربه های وارده را بعهده دارد.

بغیر از کارخانه چوب و کاغذ مازندران الباقی کارخانجاتی که فلوتینگ تولید می نمایند ، این نوع کاغذ را ۱۰۰% از کاغذهای بازیافتی تولید میکنند .

کاملا مشخص می باشد که فلوتینگ ساخته شده از خمیر چوب ،آیده آل ترین نوع کاغذ فلوتینگ می باشد.

گرماژ کاغذ از ۱۱۰ تا ۱۲۵ متغیر می باشد و عرض رول های آن بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ متغیر می باشد.

 

کاغذ تست لاینر

در تعریف کاغذ کرافت لاینر توضیح داده شد که کاغذ کرافت لاینر ، کاغذی است از خمیر کاغذ که می تواند از ۱۰۰ % تا ۸۰% باشد.

اگر کاغذی تولید نمائیم که ۱۰۰% آن از کاغذهای بازیافتی باشد ، نام آن تست لاینر می باشد که در ایران به آن شبه کرافت می گویند (تولید واحدهای داخلی) .

این نکته قابل توجه است که  هر چقدر از مقدار خمیر کاغذ ، در ساخت کاغذ کرافت کم نمائیم،  از کیفیت آن کم می گردد و به کاغذ تست لاینر نزدیک تر میگردد.

کاغذ تست لاینر در ساخت ورق کارتن استفاده می گردد و هم میتواند در لایه رو قرار گیرد و هم در لایه زیرین ، که این امر بستگی به کیفیت کاغذ تست لاینر دارد.

در حال حاضر اکثر کاغذهای وارداتی تست لاینر هستند که بطور اشتباه در ایران به آنها هم کرافت لاینر می گویند.

گرماژ این کاغذها از بین ۱۱۵ تا ۱۲۷ گرم میتواند متغیر باشد.

این کاغذ بصورت رول بوده و با عرض ۱۰۰ – ۱۲۰-۱۶۰-۱۸۰-۲۰۰ -۲۲۰- ۲۴۰ سانتی متر تولید و یا وارد می گردد.

 

کاغذ تاپ وایت

کاغذ تاپ وایت ، کاغذ کرافت یا تست لاینری است که روی آن سفید می باشد و در لایه رویی ورق کارتن مورد استفاده قرار می گیرد و کیفیت چاپ آن نیز مطلوب می باشد.

گرماز این نوع کاغذ بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ گرم متغیر میتواند باشد و از بین ۲۰% تا ۲۵% خمیر بازیافتی سفید در سطح رویی و ۷۵% تا ۸۵% خمیر کارتن و بازیافتی در لایه زیرین قرار دارد .

ماشین آلات ساخت این نوع کاغذ دو هدباکس بوده و فقط این نوع ماشین آلات توان تولید کاغذ وایت تاپ را دارند.

درحال حاضر تعدادی از واحدهای داخلی این نوع کاغذ را تولید می نمایند و الباقی نیاز کشور از طریق واردات تامین می گردد.

 

کاغذ روزنامه و کاغذ LWC

کاغذ روزنامه کاغذی است که از تفاله ی چوب (فیبرهای بازیافت شده) و بدون بکارگیری عملیات مکانیکی روی آن ساخته می شود و مقاومت آن در برابر نور پائین است و به دلایل فوق ارزان، اما شکننده و لطیف است. البته گاهی کاغذ روزنامه از خمیر اولیه چوب نیز تولید می شود ( 42 تا 48 گرمی) که سایه روشن رنگ و سطحی که اجازه می دهد چاپ عکس روی آن با وضوح بیشتری از کاغذهای روزنامه دیگر انجام شود و عرض دستگاه تولید کننده آن حدودا 1575 تا 1760 میلیمتر می باشد. این کاغذ همانطور که از نام آن پیداست، مخصوص روزنامه است و سفید، مسطح قدرت جذب بالا داشته و معمولا برای چاپ روزنامه با ماشین افست و لترپرس استفاده می شود. کاغذ روزنامه برای کارهای هنری سریع و موقتی مناسب است. از این کاغذ برای طراحی های خام و اولیه ی بزرگ و طراحی های موقتی که با مداد ذغالی یا مداد شمعی و مداد گچی انجام می شوند، استفاده می شود. کاغذ روزنامه بصورت دفترچه، ورقه و ... در دسترس است. رنگ این کاغذ معمولا فیلی رنگ است. ضمنا بصورت رنگی هم تولید می شود . این کاغذ دارای کشش سطحی کافی و مقاومت مناسب در زمان چاپ می باشد.