English Website E-Mail Contact Searcg login
  Send To Friends   Save Page
       اخبار و رسانه   > مدیران شستا نباید به کسی وابسته باشند؛ باید وابستگی خود را به بانکها کم کنیم

ترکان رئیس هیات مدیره شستا :
مدیران شستا نباید به کسی وابسته باشند؛ باید وابستگی خود را به بانکها کم کنیم

ارسال شده در : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷          |          تعداد بازدید : 542

رییس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: سود وام‌ها به جیب بانک‌ها می‌رود لذا باید وابستگی خود را به بانک‌ها کم کنیم بانک‌ها در عین حال خیلی بی‌رحم هستند و سود روی سود و بهره‌روی بهره می‌گذارند لذا تا مجبور نشده‌اید از آنها وام نگیرید.

 

به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)دکتر اکبر ترکان در نشست مدیران عالی شستا با مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره  هلدینگ ها و  شرکت‌های تحت پوشش شستا گفت: پیشرفت‌های زیای در صرفه‌جویی و فروش اموال شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حاصل شده است.

 

وی ادامه داد: از زمانی که به ریاست هیات مدیره شستا انتخاب شده‌اند کوشش کردند که آسیب‌شناسی جامعی حول اشکالات موجود در آن انجام دهند. این‌که مواردی به نظرم رسید این است که برخلاف آن چیزی که درون شستا حاکم است عده‌ای فکر می‌کنند اموال آن بی‌صاحب است، بعضی سیاسیون هم می‌گویند باید به آن تعرض کنیم. آنها بستگان خود را به شستا تحمیل کردند. شخصی صد نفر از همشهریانش را به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شستا آورده بود.

 

رییس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی افزود: بعضی به اموال و دارایی‌های ما طمع می‌کنند و می‌خواهند به آن ناخونکی بزنند. برخی مدیرانی که با رابطه آمدند اموال شرکت را نسیه فروخته‌اند تا 4 ماه و 6 ماه پولش را بگیرند اما کسانی که نسیه بردند پول آن را هم ندادند و حال نمی‌دانیم اصلا آن پول‌ها کجا رفته است. آقای ربیعی لطف کردند و اسم آنها را پشت تریبون در مجلس نگفتند.

 

وی با بیان اینکه مدیران شستا نباید به کسی وابسته باشند، گفت: وابستگی مدیران به معنای آن است که اجازه داده‌ایم به حقوق کارگران تعرض شود. البته آقای لطفی مدیرانی را در شستا انتخاب کردند که از بدنه آن بالا آمده بودند. این مدیران مدیرانی دلسوز هستند و نه افراد گذری. آقای لطفی گفته‌اند صد نفر از مدیران را جابجا کرده‌اند.ترکان با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلاتی که آن را پیدا کرده‌ام ورود شستا به سرمایه‌گذاری‌هایی است که توجیهی ندارد، گفت: باید دقت کنیم و در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کنیم که توجیه اقتصادی دارند تا عده‌ای فکر نکنند مال سازمان تامین اجتماعی مفت است لذا سرمایه‌گذاری‌هایی که نرخ بازگشت سود آنها بسیار پایین است نباید انجام شود.

 

وی با انتقاد از سودهایی که بانک‌ها از بابت پرداخت وام به سازمان تامین اجتماعی گرفته‌اند، گفت: سود وام‌ها به جیب بانک‌ها می‌رود لذا باید وابستگی خود را به بانک‌ها کم کنیم بانک‌ها در عین حال خیلی بی‌رحم هستند و سود روی سود و بهره‌ روی بهره می‌گذارند لذا تا مجبور نشده‌اید از آنها وام نگیرید من می‌خواهم بگویم که اصلاح ساختاری که آقای لطفی انجام داده اند خوب است .رییس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی افزود: عده‌ای از مدیران که در دفاتر مرکزی نشسته‌اند از اینکه مجبور شدند محل کار خود را عوض کنند ناراحت هستند اما این دفاتر چیزی جز هزینه برای شستا نداشت و آقای لطفی هم کار درستی کرده است.

 

دکترترکان با انتقاد از واردات کالاهای خارجی گفت: وقتی به شمال کشور می‌رویم صدها فروشگاه را کنار جاده در بابلسر، نمک‌آبرود، رویان و نور می‌بینیم که مثل فروشگاه‌های خارجی تاسیس شده‌اند و لوازم وارداتی می‌فروشند. ما نمی‌توانیم از یک‌طرف بگوییم اقتصاد مقاومتی و بعد جنس خارجی بفروشیم. این‌ها همه باعث شده که ارز بیشتری از کشور خارج شود. هم اکنون تراز گردشگری ایران در قسمت ارزی منفی پنج میلیارد دلار است یعنی بابت پولی که از کشور خارج می‌شود ارز چندانی به کشور  از ناحیه گردشگران خارجی وارد نمی شود.

 

وی  افزود: حال ما در شرایطی هستیم که آمریکایی‌ها رسما به ما انگ دروغگویی می‌بندند و فضای جهانی را علیه ما می‌کنند. آنها روی ارز و جابجایی پول فشار می‌آورند. خوب ما در چنین شرایطی نمی‌توانیم بگوییم که تابع اقتصاد آزاد هستیم شاید عده‌ای بگویند که شما از سیاست‌های سازمان تجارت جهانی عدول کرده‌اید خب به درک که عدول کرده‌ایم. دشمن هم اکنون با تمام اتحاد علیه ایران وارد شده و هیچگاه تا این اندازه دشمن خود را علنی نکرده بود لذا حمایت ازتولید و کالاهای داخلی و ارزآوری مملکت بیش از گذشته اهمیت یافته است.

 

اصلاح ساختار صندوق ها و افزایش نظارت کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان درسال 97 / برای هیچ رفاقتی یک ریال حق کارگر را هدر نمی دهیم
نظرسنجی

نقش وب سایت شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین در امر اطلاع رسانی را چگونه ارزیابی مینمایید؟

   : عالی
   : خوب
   : متوسط
   : ضعیف
خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت آخرین اخبار شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با ما همراه شوید.

newsletter

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین میباشد.
طراحی و پیاده سازی : آروین رسانه
login