رشد 46 درصدی فروش شرکت نفت ایرانول/ توزیع 100 درصد سود بین سهامداران
1399/3/24
در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح شد؛
رشد 46 درصدی فروش شرکت نفت ایرانول/ توزیع 100 درصد سود بین سهامداران
شرکت «نفت ایرانول» از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) سال مالی ٩٨ را با تقسیم سود 300 میلیارد تومانی به ازای هر سهم 150 تومان به پایان رساند.
 به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو، محمد حسین رزاقی سرپرست شرکت نفت ایرانول در جلسه مجمع عمومی این شرکت که امروز شنبه 24 خرداد ماه برگزار شد، گفت: شرکت نفت ایرانول در سال مالی 98 موفق شد فروش کل محصولات خود را به 3.062 میلیارد تومان افزایش دهد که به نسبت فروش 2.091 میلیارد تومانی در دوره مشابه سال قبل 46 درصد رشد داشته است.
 
وی افزود: سود عملیاتی شرکت نفت ایرانول در سال مالی 98 با افزایشی معادل 9 درصد، به بیش از 388 میلیارد تومان و سود خالص شرکت نیز با افزایشی 8 درصدی به نسبت سال مالی 97 به رقمی بیش از 300 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
 
وی ادامه داد: این شرکت همچنین با صادرات 190.881 مترمکعب انواع روغن با مبلغی بیش از 760 میلیارد تومان در سال گذشته، فروش صادراتی خود را 125 درصد افزایش داده است. در حوزه فروش داخلی نیز موفق شدیم میزان فروش را 31 درصد افزایش دهیم که گام مهمی در افزایش سهم بازار به حساب می‌آید.
 
رزاقی گفت: هیات مدیره جدید ایرانول از طریق توسعه مخازن و ظرفیت انبارش محصولات، برای کاهش خام فروشی و حرکت به سوی فروش محصول نهایی به منظور تضمین توسعه و رشد فروش پایدار مصمم بوده و همچنین بر فروش نقدی مستمر قبل از تحویل بار به مشتری ثابت قدم است.
 
وی همچنین با اشاره به برنامه شرکت برای افزایش 30 درصدی ظرفیت تولید روغن پایه از 200 هزار به 260 هزار متر مکعب، گفت: این طرح در مرحله گزارش توجیهی است و پس از تکمیل،  به زودی به هیات مدیره و سهامداران ارائه می شود.
 
سرپرست شرکت نفت ایرانول با بیان اینکه اجرای طرح‌های توسعه در این شرکت از نان شب واجب تر است گفت: به منظور تولید پایدار و ثبات تولید در مجتمع‌های مختلف شرکت نفت ایرانول، طرحهای توسعه ای از جمله دوگانه سوز کردن واحدها برای جلوگیری از توقف تولید در ماههای سرد سال، توسعه مخازن پروپان برای پرهیز از بروز مشکلات دریافت خوراک بویژه در نیمه دوم سال، اجرای سیستم تخلیه وکیوم باتوم در پالایشگاه تهران، افزایش ظرفیت انبارش محصولات و افزایش تولید 30 درصدی از طریق اجرای پروژه فیلتراسیون در دستور کار قرار دارد.
 
رزاقی افزود: همچنین برای افزایش راندمان فروش، طرح تولید در حوزه روغنهای گروه 2 و 3 را برنامه ریزی کرده‌ایم که در مرحله تهیه مطالعات امکان سنجی است؛ این گروه روغنها بطور متوسط سالانه 100 هزار متر مکعب واردات انجام می‌شود و بنابراین مورد نیاز صنایع مختلف کشور بوده و از ارزش افزوده با حاشیه سود بالایی نیز برخوردار هستند. 
 
وی همچنین با اشاره به برنامه افزایش سهم بازار داخلی نیز گفت: افزایش تولید در محصولات پایه از طریق بهره‌گیری از ظرفیت دو شرکت روانکاران احیاء سپاهان و بریم آبادان در دستور کار قرار دارد. خوشبختانه تولید گریس در مجموعه روانکاران احیاء سپاهان در حال حاضر با 100 درصد ظرفیت در حال تولید است و در 2 شیفت فعالیت می‌کند؛ در مجموعه بریم نیز برنامه‌ریزی برای صادارت بصورت بشکه‌ای انجام شده است.
 
وی با بیان اینکه شرکت نفت ایرانول از برند خوب و مطلوبی برخوردار است گفت: برای بدست گرفتن و تثبیت سهم بازار توسعه گریدهای مختلف را مورد هدف قرار دادیم و در همین راستا آماده عرضه 16 محصول در سبد محصولات شرکت هستیم که که بعلت بیماری کرونا تا کنون رونمایی از آنها میسر نشده است.
 
رزاقی ضمن ارائه برنامه های آتی این شرکت در حوزه فروش گفت: عرضه محصولات در بورس کالا که منجر به ارتقاء شفافیت و رقابت پذیری می‌شود، بازنگری در مکانیزم اعطای عاملیت فروش و افزایش تعداد عاملان توانمند، تغییر سیاست‌های فروش متناسب با شرایط بازار، اجرای برنامه راهبردی تبلیغات، گسترش فروش مویرگی، راه‌اندازی سیستم فروش آنلاین و توسعه بازاریابی صنعتی در استانهای کشور از مهم‌ترین برنامه‌ها برای توسعه فروش در شرکت نفت ایرانول است.
 
رزاقی همچنین پایش برنامه استراتژیک شرکت از طریق نرم افزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، انتقال نماد شرکت از فرابورس به تابلوی اصلی بورس، استقرار سیستم مدیریت ریسک در سازمان از طریق تقویت کمیته ریسک، انجام ممیزی‌های مراقبتی دوره‌ای، پیگیری هم‌افزایی در کل مجموعه شستا، بهینه سازی فرمولاسیون محصولات و بازنگری آیین نامه‌ها و روش های اجرایی موجود و تدوین آیین نامه ها و روش‌های اجرایی جدید را از دیگر برنامه‌های آتی خود در شرکت نفت ایرانول عنوان کرد.
 
در پایان مجمع سالیانه این شرکت، مبلغ 300 میلیارد تومان سود تقسیمی به ازای هر سهم مبلغ 150 تومان سود بین سهامداران تقسیم کرد و مقرر شد برای راحتی سهامداران و با توجه به گستردگی جغرافیایی سهامداران، سود تقسیمی مصوبه مجمع عمومی برای سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند از طریق این سامانه و به حساب بانکی آنان واریز شود و پرداخت سود مابقی سهامداران طبق روال سنوات گذشته انجام پذیرد.
 
اخبار برگزیده آرشيو
شنبه 1400/7/24 - 42 : 9