سرمایه گذاری مناسب تاپیکو در پروژه‌های سودده
1397/10/8
حرکت تاپیکو از بنگاه‌داری به سهامداری؛
سرمایه گذاری مناسب تاپیکو در پروژه‌های سودده
پتروشیمی مرجان تنها با گذشت 3 ماه از راه‌اندازی به ظرفیت تولید اسمی رسید.

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، پیرو دستور ریاست محترم جمهوری و تأکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان تأمین اجتماعی و شستا مبنی بر حرکت از بنگاه‌داری شرکتهای زیرمجموعه این سازمان به سمت سهامداری و در راستای حداکثر ساختن منافع سهامداران و ذینفعان، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) اولویت خود را سرمایه‌گذاری هدفمند در پروژه‌های سودده و موثر قرار داده است.

 

در همین راستا سرمایه‌گذاری در پروژه احداث پتروشیمی مرجان در عسلویه به انجام رسید که این شرکت پتروشیمی اخیراً در اقدامی کم سابقه و تنها پس از 3 ماه از آغاز راه‌اندازی، توانست به ظرفیت تولید اسمی خود دست یابد.

 

مهندس قاسم مسعودی مدیرعامل شرکت پتروشیمی مرجان، گفت: این شرکت توانست با تلاش متخصصان و مهندسان و تلاش و کوشش مدیران خود، ضمن پایش مستمر و رفع موانع تولید خود روزانه 5 هزار تن متانول با کیفیت عالی و خلوص بالای 99/85 تولید کند.

 

وی افزود: از زمان راه اندازی در نیمه شهریور ماه سالجاری، این شرکت توانسته است  374 هزار تن متانول برابر مشخصات فنی (On Spec) تولید کرده و نزدیک به 325 هزار تن از آن را به کشورهای خارجی صادر نماید.

 

مدیرعامل پتروشیمی مرجان ضمن تشکر از کلیه همکاران و اعضای هیات مدیره این شرکت تصریح کرد: اکنون پس از دستیابی به این موفقیت که در صنعت پتروشیمی کشور کم نظیر است، گام بعدی که در دستور کار شرکت قرار گرفته است استفاده بهینه از انرژی، کاهش هزینه‌های تولید جهت ارتقاء بهره وری و خلق ارزش افزوده بیشتر است.

 

مسعودی اظهار امیدواری کرد که به یاری خداوند و تلاش و کوشش مضاعف همکاران و متخصصان و تأمین به موقع نیازها و تعامل سایر مجتمع های پتروشیمی مرتبط با پتروشیمی مرجان، این شرکت بتواند در آینده ای نزدیک شاهد تولید بیش از ظرفیت اسمی خود باشد.

 

شرکت پتروشیمی مرجان با ظرفیت تولید یک میلیون و 650 هزار تن متانول در سال در تاریخ 13 شهریور سال جاری توسط رباست محترم جمهوری دکتر حسن روحانی به بهره برداری رسید.

 

33 درصد از سهام این مجتمع عظیم پتروشیمی متعلق به گروه تاپیکو است.

اخبار برگزیده آرشيو
دوشنبه 1399/12/18 - 4 : 4