رشد ۵٧ درصدی سود خالص پتروشیمی خراسان/ تقسیم بیش از ٧۵١ میلیارد تومان سود سهام
1399/3/17
در مجمع عمومی عادی سالیانه اعلام شد؛
رشد ۵٧ درصدی سود خالص پتروشیمی خراسان/ تقسیم بیش از ٧۵١ میلیارد تومان سود سهام
شرکت «پتروشیمی خراسان» از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) سال٩٨ را با افزایش ۵٧ درصدی سود خالص به مبلغ ٨٧۵ میلیارد تومان به پایان رساند و موفق شد با توزیع بیش از ٧۵١ میلیارد تومان سود در میان سهامداران، میزان توزیع سود خود را به نسبت سال ٩٧ بیش از ۵۶ درصد افزایش دهد.

 

به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو، دکتر علیرضا بابازاده مدیرعامل پتروشیمی خراسان در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که روز سه شنبه ١٣ خرداد ماه در تهران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: آخرین پیش‌بینی سود خالص در سال ٩٧ مبلغ ۵۵٩ میلیارد تومان بود که در پایان سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ٩٨ موفق به تحقق بیش از ٨٧۵ میلیارد تومان سود شدیم که در نتیجه رشد درآمدهای عملیاتی شرکت به میزان بیش از یکهزار و۴١٢میلیارد تومان بدست آمده است.

وی با اشاره به موفقیت شرکت در حوزه فروش محصولات در داخل و خارج از کشور افزود: کل مبلغ فروش سال ٩٨ مبلغ ١۴٠٠ میلیارد تومان بوده که نسبت به مبلغ ٩۵٠ میلیارد تومانی دوره مشابه سال قبل با افزایش ۴٩ درصدی روبرو بوده است.

مدیرعامل پتروشیمی خراسان در خصوص صادرات گفت: رسوخ و توسعه در بازارهای صادراتی منجمله صادرات محصول اوره در بازارهای افغانستان به جهت موقعیت جغرافیایی برای ما یک مزیت است که با توجه به عمق نفوذ پتروشیمی خراسان نسبت به سایر رقبا برای ادامه حفظ این بازار برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری نیز داریم.

وی همچنین گفت: تمرکز بر تامین نیاز بخش صنعتی بازارهای جدید و ارائه محصول با قیمت رقابتی از راهبردهای بخش فروش بوده و بر این اساس رصد مستمر، حضور در نمایشگاه‌های هدف و توسعه و تنوع بسته‌بندی و تحویل محصولات از برنامه‌های راهبردی این بخش است. همچنین با اجرای تعهدات عرضه محصولات به داخل کشور سعی داریم که به بازارهایی نظیر ترکیه، هند، چین و اروپا نیز بیش از پیش ورود کنیم.

بابازاده در ادامه با اشاره به راهبردهای شرکت در بخش مدیریت برنامه و بودجه گفت: استقرار و توسعه سیستم‌های نگهداری و تعمیرات، بروزرسانی سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریت اطلاعات و بروزآوری تجهیزات و سامانه‌های قدیمی و جایگزینی تکنولوژیک با توجه به مستهلک شدن تجهیزات و قدمت حدود ٣٠ سال این مجتمع پتروشیمی، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که باید در حوزه مدیریت پروژه‌ها در این شرکت به انجام برسد.

 در پایان مجمع سالانه این شرکت، پیشنهاد تقسیم ٩٠ درصدی سود سال ٩٨ از مجموع ٩۵٨ میلیارد تومان سود انباشته با سهامدارن مطرح و با تایید مجمع به تصویب رسید که باتوجه به گزارش حسابرس و اعلام توجه به بند ۴ گزارش مبلغ ۲۰۰میلیارد تومان از کل سود انباشته کسر و الباقی  به ازای هرسهم ۴۲۰ تومان بین سهامداران تقسیم  گردید.

 

گزارش تصویری

اخبار برگزیده آرشيو
پنج شنبه 1399/7/3 - 1 : 14