افزایش بیش از 7 برابری سود سرمایه گذاری هلدینگ سلولزی شستا/ تقسیم 700 میلیارد تومان سود بین سهامداران
1399/5/12
در مجمع عمومی اعلام شد:
افزایش بیش از 7 برابری سود سرمایه گذاری هلدینگ سلولزی شستا/ تقسیم 700 میلیارد تومان سود بین سهامداران
سود حاصل از سرمایه گذاری‌های هلدینگ سلولزی شستا در سال مالی 98 به 731 میلیارد تومان رسید که به نسبت سود 93 میلیارد تومانی سال 97 بیش از 7 برابر رشد داشته است که عمدتاً ناشی از خرید و فروش سهام تاپیکو و شرکتهای تابعه آن بوده است.
به گزارش شستا رسانه، مجمع سالانه گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین (تاسیکو) از شرکتهای تابعه شستا، با حضور مدیرعامل تاپیکو، معاون مالی و تامین منابع، معاون نظارت بر امورشرکتها، مدیرعامل و اعضا هیات مدیره و معاونین تاسیکو در محل سالن اجتماعات شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین برگزار شد که در این جسله صورتهای مالی سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ به تصویب مجمع رسید.
بر اساس این گزارش، پیرو تصمیمات مجمع، مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان سود جهت تقسیم بین سهامدارن مصوب شد که با توجه به تقسیم سود 4.7 میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۷ رشد تقریبی و چشمگیری معادل ۱۵۰ برابر را داشته است. 
این تقسیم سود فوق العاده در کنار دستیابی به رکورد 731 میلیارد تومان سود حاصل از سرمایه گذاری ها در گروه صنعت سلولزی که رشدی بیش از 7 برابر به نسبت سال گذشته داشته است، نمود بیشتری پیدا کرده است. در سال مالی 98 بیش از 85 درصد از درآمدهای هلدینگ سلولزی ناشی از خرید و فروش سهام تاپیکو و شرکتهای تابعه آن بوده است بطوری که در این سال از مجموع 731 میلیارد تومان سود عملیاتی کسب شده، بیش از 600 میلیارد تومان مربوط به فروش سهام هلدینگ تاپیکو، شرکت کارتن ایران، پتروشیمی جم، فناوران، خراسان، شرکت نفت ایرانول و شرکت کاغذ کاوه بوده است. 
 بر اساس این گزارش همچنین سود خالص گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین نیز در سال 98 به نسبت سال قبل از آن بیش از 9 برابر رشد داشته است. در سال مالی ۱۳۹۷ سود خالص این هلدینگ معادل ۸۲ میلیارد تومان بود که این رقم در سال مالی ۱۳۹۸ با رشد تقریبی ۹ برابری به رقم ۷۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
 
همچنین برای اولین بار از تاسیس هلدینگ سلولزی، گزارش حسابرسی هلدینگ و کلیه شرکتهای تابعه بصورت مطلوب دریافت شد. 
در ادامه جلسه مجمع و نظر به تکلیف ابلاغ شده به تاسیکو از سوی تاپیکو و تزریق مالی قسمتی از سرمایه پروژه بیستون در سال ۱۳۹۸، مقرر شد نصب ماشین آلات مجموعه، مطابق برنامه زمان‌بندی تا پایان سال ۱۳۹۹ به اتمام برسد. 
 
همچنین مقرر شد، شرکتهای چوب خزر کاسپین و محصولات کاغذی لطیف با توجه به تعیین اعضاء هیات پذیرش شرکت فرابورس و برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان ماه جاری در فرابورس پذیرش و سهام این شرکتها تا پایان شهریور ماه در بورس عرضه شود.
 
گروه صنعت سلولزی تامین در سال ۱۳۹۳ با هدف ساماندهی و مدیریت شرکتهای حوزه صنعت سلولزی تاسیس و ۱۰۰ درصد سهام این هلدینگ متعلق به هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) است.
اخبار برگزیده آرشيو
دوشنبه 1399/12/18 - 42 : 4