سه شنبه 1399/3/6 - 12 : 12

شرکت پتروشیمی شیمی بافت

صنعت : گروه صنایع پتروشیمی
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی سایت 3 صندوق پستی 151
تلفن : +98 61 52117392
فکس : +98 61 59117397
محصولات
MTBE
% 15.25
سهم تولید در کشور
شرکت پتروشیمی شیمی بافت
معرفی شرکت

شرکت پتروشیمی شیمی بافت :

به مساحت ۵ هکتار در سایت۳ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر واقع گردیده است. واحد اول تولید MTBE با ظرفیت ۴۵هزار تن در سال ۱۳۸۱ و واحد دوم با همان ظرفیت و در سال ۱۳۸۵ به تولید رسید. خوراک ورودی به این مجتمع شامل برش چهارکربنه (رافینیت ۱) و متانول و محصولات آن شامل متیل ترشیری بوتیل اتر (MTBE) به‌عنوان محصول اصلی و برش چهار کربنه (رافینیت ۲) به عنوان محصول جانبی است.

مشتری مداری، ورود به بازارهای جهانی و کاهش هزینه ها مهمترین استراتژی های شرکت شیمی بافت می باشد لذا حفظ کیفیت محصولات منطبق بر استانداردهای جهانی به عنوان اصلی مهم سرلوحه کار قرار دارد. در حال حاضر کیفیت محصولات پتروشیمی شیمی بافت در بالاترین کیفیت جهانی بوده و پرت مواد اولیه در حداقل میزان تعریف شده می باشد. از اینرو راندمان کیفی کارخانه با تعریف نسبت محصول تولید شده به ماده اولیه مصرف شده در حالت ایده آل می باشد. شرکت پتروشیمی شیمی بافت یکی از شرکتهای زیرگوره سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی است که تنها رقیب داخلی این شرکت در تولید MTBE، پتروشیمی بندرامام می باشد.

 

شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی از شرکتهای تابعه شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 65.39 درصد مالکیت سهام مدیریتی این شرکت را بر عهده دارد.

 

معرفی شرکت های تابعه
معرفی محصولات
  • MTBE ( متیل ترشری بوتیل اتر )  ( با تولید ۹۰ هزار تن در سال )
  • C4 Raffinate II

 

برای آگاهی و اطلاع بیشتر از محصولات این شرکت اینجا را ملاحظه فرمایید.