چهارشنبه 1400/9/10 - 43 : 4

طرح نوسازی راکتورهای هارد شرکت دوده صنعتی پارس

میزان پیشرفت
% 1
طرح نوسازی راکتورهای هارد شرکت دوده صنعتی پارس
معرفی پروژه
طرح نوسازی راکتورهای هارد کارخانه دوده صنعتی پارس با هدف بهینه سازی تولید و افزایش رقابت پذیری با نرخ بازده داخلی 28 درصدی و حجم سرمایه گذاری در حدود 83 میلیارد تومان آغاز شده است. این طرح شامل جایگزینی 4 راکتور تولید دوده هارد با راکتور جامبو می‌باشد که منجر به بهبود راندمان تولید و اصلاح ضرایب مصرف مواد اولیه خواهد شد.بکارگیری تکنولوژی روز و قابل دسترس و رقابت پذیر در روند اجرای طرح در اولویت خواهد بود.
 
اهم دلایل اجرای طرح عبارتند از:
1- تقویت جایگاه رقابتی شرکت با کاهش بهای تمام شده و افزایش راندمان تولید از محل جایگزینی راکتور جامبو در خط تولید محصولات دوده هارد
2- توسعه توان صادراتی شرکت و ایجاد جشم انداز صادرات محصول
3- صیانت از سهم 45 درصدی تاپیکو در صنعت کربن و نقش افرینی موثر در این صنعت
4- مطلوبیت شاخص های اقتصادی و سود آوری طرح
5- متنوع سازی سبد محصولات شرکت دوده صنعتی پارس با تولید برخی گریدهای خاص محصول دوده
6- کاهش گازهای آلاینده خروجی از فلر و حرکت به سمت صنعت سبز
7- امکان استفاده از پتانسیل بازار سرمایه در تامین مالی طرح با توجه به بورسی بودن این شرکت
8- کاهش ضرایب مصرف مواد اولیه و بهسازی مصرف انرژی و افزایش راندمان تولید و کاهش قیمت تمام شده محصول 
 
لازم به ذکر است ظرفیت راکتور جایگزین در حدود 20 هزار تن در سال محصول دوده صنعتی هارد می باشد که متناسب با تنوع محصولات و وضعیت بازار، امکان استفاده بهینه از توان تولیدی این شرکت را فراهم خواهد کرد. با توجه به تصویب اجرای طرح توسط سهامداران و تامین منابع مالی داخلی و وام، فعالیت های اجرایی و عملیاتی آن آغاز شده است. استفاده از توان ساخت و تولید داخل در تامین بخشی از تجهیزات فرآیندی مرتبط با طرح مذکور به عنوان یکی از مزیت های مهم و مورد توجه شرکت دوده صنعتی پارس خواهد بود. مدت زمان اجرای این طرح 24 ماه پیش بینی شده است.
 
کارخانه دوده صنعتی پارس در ساوه، شهر صنعتی کاوه، خیابان سیزدهم قرار دارد. این شرکت یکی از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی می باشد.